ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma programı düzenlendi

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma programı düzenlendi

 Senirkent Dr.İsmail Hakkı ÖRMECİ Anadolu  Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı, 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u anma programı Senirkent Belediye Konferans Salonu’nda düzenlendi.

   Programa; Senirkent Kaymakamı Mehmet SAYIN, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı , İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili , İlçe Emniyet Amiri ve kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, vatandaşlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

   12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere kürsüye gelen Senirkent Dr.İsmail Hakkı ÖRMECİ Anadolu  Lisesi Öğretmeni milli mücadelenin meşalesinin Anadolu’da parladığını, açılan milli mücadele bayrağı altına ilk koşanlardan birinin de şair Mehmet Akif ERSOY olduğunu dile getirdi.

    Konuşmanın ardından Mehmet Akif ERSOY’u ve İstiklal Marşını anlatan slâyt gösterildi. Orotoryo,Tiyatro gösterimi ile Şiir okunmasına müteakip gün dolayısıyla çeşitli kategorilerde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

12 mart 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ12 mart 12 mart 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ
12 mart
12 mart 12 mart

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.