ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARTIK BÜYÜKKABACA KASABAMIZIN BİR LİSESİ VAR !

Büyükkabaca Belediye Başkanı Sayın Ali İhsan TEMURÇİN´in büyük önem verdiği, uğrunda büyük çaba harcadığı Tarım Meslek Lisesi hayali  İl Milli Eğitim müdürlüğümüz önderliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin TURAÇ´ın girişimleri sonucunda nihayet mutlu sona ulaştı. 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılından itibaren öğrenci alacak olan okulumuz Büyükkabaca Kasabamızda daha önce Anaokulu olarak hizmet veren binada eğitim - öğretime başlayacak.
ARTIK BÜYÜKKABACA KASABAMIZIN BİR LİSESİ VAR !

Büyükkabaca Belediye Başkanı Sayın Ali İhsan TEMURÇİN´in büyük önem verdiği, uğrunda büyük çaba harcadığı Tarım Meslek Lisesi hayali İl Milli Eğitim müdürlüğümüz önderliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin TURAÇ´ın girişimleri sonucunda nihayet mutlu sona ulaştı. 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılından itibaren öğrenci alacak olan okulumuz Büyükkabaca Kasabamızda daha önce Anaokulu olarak hizmet veren binada eğitim - öğretime başlayacak.

Büyükkabaca Belediyesi İle İçel Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokol ile başlayan Büyükkabaca Kasabamıza Tarım Meslek Lisesi açma mücadelesi Isparta İl İstihdam Kurulunun almış olduğu karar sonrası Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bu talebi reddetti. Bakanlığımızın red yazısı ilçemize ulaştıktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tarım meslek lisesinin ilçemiz için ne kadar gerekli olduğu ve uygun görülüp açılması halinde ilimize ve ilçemize ne gibi değerler katacağı hakkında ayrıntılı bir rapor hazırladı. Hazırladğı bu raporu İlçe Tarım Müdürlüğü´nden almış olduğu verilerle ve bilgilerle destekleyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Bakanlığımızın rad kararına itiraz etti. Yapılan bu itiraz bakanlığımızca yerinde bulunarak Büyükkabaca Kasabamıza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılmasına 10/01/2018 günü onay verildi.

Bakanlığımızın verdiği bu onayla açılma hakkı elde eden lisemiz kasabamızda, özelliklede bu hayalin sahibi ve takipçisi olan belediye başkanımız Ali İhsan TEMURÇİN´de büyük bir sevinç oluşturdu.  2018/2019 Eğitim Öğretim Yılından itibaren öğrenci alacak. Sekiz derslikli bir binada hizmet verecek olan okulumuz tam kapasiteye ulaştığında 360 öğrenciye hizmet verecek.

 

17-01-201817-01-201817-01-2018

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.