ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANLIĞIMIZIN 2023 VİZYON BELGESİ KAPSAMINDA "SEVGİ" SİSTEMİ HAYATA GEÇİRİLDİ

2023 Eğitim Vizyonu Çalışmaları Kapsamında e-portfolyo uygulamasına başladık.
BAKANLIĞIMIZIN 2023 VİZYON BELGESİ KAPSAMINDA "SEVGİ" SİSTEMİ HAYATA GEÇİRİLDİ

Bakanlığımız tarafından Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile 23 Ekim’de açıklanan 2023 Eğitim Vizyon Belgesi kapsamında Senirkent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar ilk meyvesini verdi. Kısaca SEVGİ olarak kodlanan Senirkent Eğitimde Vizyon Geliştirme ve İzleme çalışmaları İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin TURAÇ başkanlığında yapılan toplantı ile okul müdürlerimize tanıtıldı.

SEVGİ Projesi kapsamında öğrencilere e-portolyo sistemi kuruldu. 2023 Eğitim Vizyon Belgesi kapsamında erken çocukluktan lise mezuniyetine kadar çocuklarımızın izlenmesi, değerlendirilmesi, geliştirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla her çocuk için bir e-portfolyo oluşturulması hedef olarak alınmıştı.

Müdürlüğümüzce hazırlanan sistem içerisinde okul okul, her sınıf seviyesinde öğrencilerin bilgi girişleri yapılırken, öğretmen bilgileri, Öğretmene ve veliye SMS ile bilgilendirme,  hizmetlerinin yanı sıra okul idarelerimiz için de ekders düzenlemesi, nöbetçi öğretmen takibi gibi pek çok imkân sunulmaktadır. 

Senirkent Eğitimde Vizyon Geliştirme ve İzleme çalışmaları Tanıtım Toplantısında İlçe Müdürümüz Hüseyin TURAÇ; “Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesi ile ortaya koyduğu hedefler bizler için gerçekleştirilmesi için çaba sarf etmek zorunda olduğumuz önemli hedeflerdir. Bir taraftan kendi kültürel değerlerimizi yeni nesillere aktarırken diğer taraftan insanlık için evrensel değerleri kendi çalışmalarımız içerisnde içselleştirerek öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin yaşamlarında bir davranış haline getirmek için çaba göstermek istiyoruz. Bunun için de öğrencilerimizi psiko-sosyal yönden, fizyolojik gelişim açısından, zihinsel gelişim açısından, ilgi-istek ve kabiliyetleri açısından yakinen tanımamız gerektiğini biliyoruz. Öğrencilerimizi her yönüyle tanımayı gerçekleştirdiğimiz zaman öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri izlenecek, rehberlik hizmetleri ihtiyaca göre sunulacaktır. Özel Eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimiz için ilçe ve okul bazlı çalışmalar planlanırken elde edilen bu bilgilerden ve yapılan öğrenci tanıma faaliyetlerden faydalanılacaktır.

Öte yandan bir diğer önemli husus olarak ta okullarımızın imkânlarını ve içerisinde bulundukları çevrelerin okullarımızdan beklentilerini bilmek durumundayız.  İşte bunun için öğretmenlerimiz, okul idarecilerimiz ve biz ilçe yönetimi olarak ortaklaşa etkileşim içerisinde olabileceğimiz ve gizlilik ilkesi kapsamında karşılıklı olarak bilgi paylaşımı içerisinde bulunabileceğimiz bir sistemi hayata geçirmiş bulunuyoruz. Bu sistem sayesinde her sınıfın kendi sınıf şube rehber öğretmeni tarafından öğrencilerimiz hakkında tek tek bilgi girişi yapılacak. Bu bilgilerin tespitinde okul rehber öğretmenlerimiz aktif olarak görev alacaklar. Bakanlığımızın veriye dayalı yönetim anlayışı kapsamında öğretmenlerimiz tarafından depolanan bu bilgiler okul idarecileri ve biz ilçe yöneticileri tarafından irdelenip, incelenerek bunlar ışığında kararlar alınacaktır. Geliştirilen sistem Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesinde ortaya koyduğu Okul Gelişim Modeli, Veriye Dayalı Yönetim Anlayışı, Öğrenci tanıma teknikleri ve e- portfolyo uygulaması açısından önem arz etmektedir. Bu yazılımın gerçekleştirilmesinde emeği geçen öğretmenlerimize, sistemin başarıyla uygulanması için yakinen takip edecek olan okul yöneticilerimize ve sisteme veri girişi yapacak öğretmenlerimize şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi. Müdürlüğümüz Bünyesinde 2023 Vizyon Belgesinin hayata geçirilmesi için SEVGİ Projesi benzeri çalışmalar ve projeler devam edecektir.

29-11-201829-11-201829-11-2018

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.