ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DR. TAHSİN TOLA ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ ERASMUS+ PROJELERİ KAPSAMINDA İTALYA ve İSVEÇ´E GİDİYOR

DR. TAHSİN TOLA ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ ERASMUS+ PROJELERİ KAPSAMINDA İTALYA ve İSVEÇ´E GİDİYOR

İTALYA GEZİSİ 

TC Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan “Psikiyatrik Hastalık ve Psikiyatrik Acillerde Müdahale ve Bakım Uygulamalarının AB Boyutu" adlı Erasmus+ projesi kapsamında okulumuz Dr.Tahsin Tola Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 12 Nisan- 3 Mayıs 2015 tarihleri arasında 3 haftalığına İtalya´nın Modena şehrinde olacaktır. Yurt dışı meslek projemize okulumuzdan 15 Acil Tıp Teknisyenliği ve 6 hemşirelik bölümü olmak üzere toplam 21 öğrenci ve 2 öğretmen katılacaktır.
       

                                                                  İSVEÇ GEZİSİ 

TC Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan ‘’Meme Kanserinde Erken Teşhiste Kanser Tarama Yöntemlerinin A.B Boyutunun Öğrenilmesi" adlı Erasmus+ projesi kapsamında okulumuz Dr.Tahsin Tola Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 5 Nisan - 25 Nisan 2015 tarihleri arasında 3 haftalığına İsveç’in Stockholm şehrinde olacaktır. Yurt dışı meslek projemize Isparta Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile okulumuzdan 7 hemşirelik ve 6 radyoloji bölümü öğrencisi ve 1 öğretmen olmak üzere toplam 14 katılımcı öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen katılacaktır.
          

 Türkiye Ulusal Ajansının okulumuza değer bulduğu bu destek sayesinde, katılımcılar, 3 hafta boyunca mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katılarak alanlarında unutulmaz anlar yaşayacaklardır. Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında gerçekleştirilecek olan mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi alanlarında önemli bir kazanım sağlayacaklardır. Hafta sonlarında gerçekleştirilmesi planlanan gezi ve kültürel ziyaretlerle yabancı kültüre karşı saygı kültürlerini geliştirme ve öğrenme fırsatı da yakalayacaklardır. Türkiye´nin sayılı okulları arasına girerek, bu mesleki ve kültürel eğitim ve gezi faaliyetlerine katılacak olan öğrenci ve öğretmenlerimize Senirkent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başarılar diler, iyi yolculuklar temenni ederiz.

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.