ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KOMİSYONU TOPLANDI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KOMİSYONU TOPLANDI

SENİRKENT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE KOMİSYON TOPLANTISI

 

              Açılış ve yoklama yapıldı. Komisyon üyelerinin toplantıda hazır olduğu görüldü.

              İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin TURAÇ  başkanlığında toplantıya geçildi. Toplantının yılda 2 defa yapılmasının zorunlu olduğunu belirten Sayın Müdürümüz bu toplantının bunların dışında yıl sonu sosyal etkinliklerini görüşmek ve karara bağlamak amacıyla yapılan özel bir toplantı olduğunu söyledi. Kararların ilgililerle işbirliği içerisinde istişare edilerek alınmasının o işin başarıya ulaşmasındaki önemine vurgu yaptı.

-                   Şube Müdürümüz M. Zeki Kılıç Büyükkabaca Kasabası’nda açılacak olan Tarım Lisesi ve ilçemizde  yeni açılan Adalet alanı başta olmak üzere İlçemizdeki Meslek Liselerinin tanıtılması ve bunun için çalışma yapılması gerektiğini belirtti. Zeki Beyin bu önerisi yerinde bulunarak kabul edildi. Bu amaçla İlgili Okul müdürleri ile bu okulların rehber öğretmenlerinden oluşan bir komisyon kurulması kararlaştırıldı.

-                 Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Hakkı Bozan, ilçe genelinde yapılacak çocuk şenliği hakkında bilgi verdi. Vilayetler Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu,  Cumhuriyet Anasınıfı ve Çok Programlı Lisesi bünyesinde bulunan Ana Sınıfının çocuk şenliğini beraber yapmasına karar verildi.

-                   Okul öncesi devamlılığın artırılması için alan taraması ile birlikte gerekli çalışmaların yapılması gerektiği kararı alındı.

-                 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerinin okullar bünyesinde mi yoksa ilçe genelinde mi yapılması konusunda görüş alışverişi yapıldı. Meydanda çelenk sunmanın bütün okullarla beraber yapılması, Egemenlik Haftası kapsamında okulların kendi bünyelerinde etkinlikler yapılmasına karar verildi.

-             Okullarımız öğretmenlerinin Meb’in internet filtresinden dolayı her türlü veriye ulaşamadıklarını dile getirdiler. Bu sorunun çözümü için öğretmenlerin sunum video ve görsellerin vb. evlerde hazırlanıp çocuklara gösterilmesi gerektiği belirtildi. EBA’da bulunan etkinliklerden de yararlanılabileceği görüşüldü.

-             TUBİTAK 4006 başvurusu kabul edilip destek alan 8 okulumuz bulunmaktadır. Okullarımızın gerek öğrenci sayılarının gerekse de veli sayısının az olması ve bundan dolayı etkinliklere velilerin katılımının yetersiz kalmasından dolayı; okulların kendi bünyesinde zorunlu yapılması gereken projeler okullarında, diğer proje ve etkinliklerin ilçe sebze pazarında 14-15 Mayıs tarihinde beraber yapılması gerektiği ve diğer okulların da sergiye katılarak okulların gelip etkinliklerini sunabilecekleri belirtildi. İlkokul ve Okul Öncesi okullardan katılmak isteyenler katılabilecekleri belirtildi.

            18 Mart Çanakkale zaferi ve Şehitleri Anma günü kapsamında vatandaşlara yönelik olarak yapılan şiir ve kompozisyon yarışması ödülleri ile resim sergisi harcamalarına  yönelik masrafların İlçe Milli Eğitim bünyesinde MTSK ve Okul Aile Birliği hesaplarında biriken  paraların kullanılması yolu ile ödenmesi kararlaştırıldı. 

29-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-2018

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.