ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN TURAÇ ÖĞRETMENLERİMİZ İLE TOPLANTI YAPARAK MERKEZİ SINAV SONUÇLARINI DEĞERLENDİRİYOR

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN TURAÇ ÖĞRETMENLERİMİZ İLE TOPLANTI YAPARAK MERKEZİ SINAV SONUÇLARINI DEĞERLENDİRİYOR

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin TURAÇ ilçemizdeki lise ve orta okullarda görevli öğretmenlerle okul, okul toplanarak geçtiğimiz yıl bakanlığımızca ve ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda öğrencilerimizin ortaya koyduğu performansı değerlendiriyor.

Bu toplantılarda Müdürümüz; “Ölçülmeyen ya da sonucu değerlendirilip irdelenmeyen davranış ve faaliyetlerin hiçbir önemi yoktur. Yapılan her iş mutlaka güvenilir ve geçerli ölçüm araçları ile ölçülmeli ve ölçüm sonuçları uygun kriterler ışığında değerlendirilmelidir. Biz de bu amaçla çalışıp güzel bir ürün ortaya koyan arkadaşlarımızın bu başarıları takdir etmek, bu başarıya ulaşılmaması durumunda ulaşılamama nedenlerini tespit etmek amacıyla her okulumuzu kendi içerisinde değerlendirmek istiyoruz. Bunu yaparken okulumuzu kendi içerisinde branş, branş ele alıp okul ortalamalarını ilçe, il ve ülke ortalaması ile kıyaslıyoruz. Amacımız bağcı dövmek değil üzüm yemektir. Biz biliyoruz ki başarı ya da başarısızlık öğrenci, aile, okul ve öğretmen dörtlüsünün ortak eseridir. Bakanlığımızın 2023 vizyon belgesinde de bu durum açıkça ortaya konmuştur. Bu nedenle her türlü başarı konusunda tek muhatabımızın öğretmenlerimiz olmadığını çok iyi biliyoruz. Bununla birlikte öğrenciye ve veliye ulaşma noktasında en etkili öğenin öğretmen olduğunu da biliyoruz. 2023 vizyon belgesinde belirtildiği gibi “eğitim sisteminin öğretmenlerin omuzlarında yükseldiğini ve öğretmenin niteliğini aşamayacağını” biliyoruz. İçerisinde bulunduğumuz 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı sonunda daha büyük başarılara ulaşmak amacıyla bu toplantılardan elde ettiğimiz verileri kullanarak çalışmalarımızı planlayacak ve öğretmen arkadaşlarımızın çaba ve gayreti neticesinde mutlu sona ulaşacağız” dedi.

09-11-201809-11-2018

06-11-201806-11-201806-11-201806-11-201806-11-2018

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.