ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin TURAÇ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin TURAÇ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım 1928’de, Atatürk’ün, Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul edişinin anısına 1981 yılından bu güne, 24 Kasım, Öğretmenler günü olarak kutlanır.

Sevgisi bir güne sığdırılamayacak kadar büyük olan öğretmenlerimizin emeğinin karşılığı da ödenemeyecek kadar büyük ve kutsaldır. Öğretmenini yüceltmek ve gerekli saygıyı göstermek toplumların önde gelen sorumluluklarından biridir.

Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki ayrı orduya ihtiyacımız vardır. Bunlardan biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan, bilim ve kültür ordusunun komutanı                         Öğretmenlerdir. Bunun içindir ki Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler; Yeni Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır”, “Gelecek Gençlerin, Gençler İse Öğretmenlerin Eseri Olacaktır”, demiştir.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak ve hatta muasır medeniyetlerin önder ülkelerinden biri yapmak biz öğretmenlerin omuzlarına yüklenmiş bir sorumluluktur.

Milletimizin geleceği olan gençlerimizi milli kültürümüzün değerleriyle barışık bir şekilde yetiştirmek ve devletimizin hizmetine sunmak biz öğretmenlerin en büyük idealidir.

             Ülkemizin dört bir tarafında olduğu gibi ilçemizde de milli değerlerimizi evrensel kültürle birleştirerek tüm insanlığa hizmet etmek azim ve kararlılığında hiçbir zorluktan yılmadan ülkesi ve milleti için can siper hane görev yapan tüm                 meslektaşlarımın öğretmenler günü kutluyor, emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum. Ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi ve şehit öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum.

 

Hüseyin TURAÇ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.