ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HÜSEYİN TURAÇ´IN KARNE MESAJI

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başarılı ve verimli bir şekilde tamamlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize, yöneticilerimize, sevgili öğrencilerimize ve velilerimize teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HÜSEYİN TURAÇ´IN KARNE MESAJI

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başarılı ve verimli bir şekilde tamamlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize, yöneticilerimize, sevgili öğrencilerimize ve velilerimize teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Kıymetli mesai arkadaşlarım ve sevgili öğrenciler yoğun geçen bir eğitim öğretim yılını sizler sayesinde sorunsuz olarak tamamladık. Bugün, bir yıl boyunca emeğinizin karşılığı olan karnelerinizi aldınız. Karnelerinizde derslerdeki başarılarınızın yanı sıra Milli ve manevi değerlerimizin ışığında sergilemiş olduğunuz davranışlarınıza karşılık gelen değerlendirmeleri de görüyorsunuz. Tüm bu değerlendirmeleri çok iyi yorumlayıp edindiğiniz kazanımları hayatınıza aktarır, davranış olarak sergilerseniz o zaman tam ve anlamlı bir öğrenme olduğunu ispat etmiş olursunuz.

Sevgili öğrenciler sizler ülkemizin yarını ve geleceğisiniz. Bunun için biz öğretmenleriniz için çok değerli ve kıymetlisiniz. Sizler mazisi şanla şerefle dolu bir milletin evlatlarısınız. O nedenle geleceğe yönelik hedefleriniz geçmişinize yakışır şekilde olmalıdır. Öğretmenlerinizin rehberliğinde ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin ilerisine taşıyacak liderler sizler arasından çıkacak. Bunu başarabilmeniz için başkalarının ürettiği bilgiyi kullanarak değil, o bilgiyi başlangıç olarak kabul edip onun ilerisinde yeni bilgiler üretmeyi hedeflemelisiniz. Bu hedefinize ulaştığınızda şanlı bayrağımızı bir adım daha ileriye taşımış olacağınızı bilmelisiniz.

Öğrendikleri ile yetinmeden sürekli araştıran, sorgulayan, gerektiğinde yapıcı olarak eleştiren bir bakış açısı ve hayat felsefesi ile size verilen imkânları en verimli şekilde kullanarak kendinizi bugüne değil yarına hazırlayacaksınız. Bunu başardığınızda her biriniz sizlerden sonrakiler için birer kutup yıldızı olacaksınız.

Bir yıl boyunca bu bilinçle ve idealle çalıştığınız için güzel bir tatili hak ettiniz. Okul günlerini verimli olarak kullandığınız gibi tatil günlerini de verimli olarak kullanmanızı tavsiye ediyorum. Sosyal ve kültürel etkinliklerle birlikte bol bol kitap okuyarak değerlendirebileceğiniz bu tatilin sonunda dinlenmiş ve enerji depolamış bir şekilde yeni öğretim yılına hazır olacaksınız. Hepinize iyi tatiller.  

Değerli meslektaşlarım; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” diye tanımladığı bir mesleği icra ediyoruz. Bu bir taraftan hepimiz için büyük bir gururken diğer taraftan bizler için çok ciddi bir sorumluluktur. İcra ettiğimiz eğitim faaliyetleri milletlerin hayatında yaşamsal öneme sahiptir. O nedenle “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” denmiştir.

Bizlere emanet edilen nesillere eğitim sürecinde yapacağımız rehberlik ve liderlik son derece önemlidir. Asımın nesli diye tabir edilen idealimiz olan nesillerin yetişmesinde bizlerin çaba ve gayretinin önemi büyüktür. Bu nedenle bir yıl boyunca fedakârca vermiş olduğunuz emek ve göstermiş olduğunuz çaba için sizlere teşekkür ediyorum.

Öğrencilerimize kuru bilgi aktarmakla yetinmeden hayatın kendisini öğretmeye çalışarak her türlü yaşamsal faaliyeti önemseyerek, doğayı ve çevreyi sevdirerek, sosyal etkinliklerle deşarj olarak, kitap okumayı severek yetişen bir nesil oluşturabilmek için göstermiş olduğunuz her çabayı takdir ediyor, gayretlerinizi yürekten destekliyorum.

             Sahip olmakla yetinmeyip paylaşmayı bilen, mutluluğun paylaşılınca çoğaldığına; acıların ise paylaşıldıkça azaldığına inan asıl başarıların birlikte atan yüreklerle kazanılabileceğini öğreten değerli meslektaşlarım sizlerle gurur duyuyorum.

Sadece kendisine verilen görevi yapmakla yetinmeyip emsallerine göre farklılık oluşturarak bir eğitim öğretim yılının sorunsuz tamamlanmasında büyük pay sahibi olan siz değerli meslektaşlarımıza aile bireylerinizle birlikte huzur, sağlık ve mutluluk içinde geçireceğiniz gönlünüzce bir tatil diliyorum.

Değerli Velilerimiz;   yıl boyunca hep “biz bir muhteşem üçlüyüz” dedik. Öyle olduğuna da gönülden inandık. Eğitimin paydaşları olarak her faaliyetimizde bizlere destek, öğrencilerimize sahip oldunuz. Sizlerin ilgisi ve desteği ile bir öğretim yılının daha sonuna geldik. Hepimizin hayali evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesidir. Ancak en az başarılı olmak kadar hatta daha da önemlisi evlatlarımızın iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesidir. Bunu gerçekleştirmek için bize verdiğiniz destek için sizlere teşekkür ediyorum.

Kıymetli Velilerimiz; unutmayınız ki,  karne notları  sadece çocuğunuzun değil aynı zamanda sizin ve bizimde notlarımızdır. Evlatlarımızın herhangi bir dersteki başarısı ile değerlendirilmeyip bir bütün olarak her yönüyle  değerlendirmesinin, ilgi istek ve yeteneklerinin dikkate alınmasının onların gelişimi için ne kadar önemli olduğunu yıl boyunca seminerlerde anlattık. Onun için öğrencilerimizin karnesine bakarken ve karne ile ilgili tepki verirken bu bilinçle hareket etmenizi tavsiye ederim.

Eğitim öğretim yılı boyunca bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlıklarınızı, evlatlarınızı şimdi tatil süresince biz size emanet ediyoruz. Bu süreçte onlarla kuracağınız aile içi iletişim ve kaliteli zaman geçirme etkinlikleri onların ileriki yaşantıları ve ülkemizin geleceği için son derece önemlidir. Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüveni yüksek bireylerin yetişmesine katkı sağlayan en önemli unsur sağlıklı bir aile içi iletişim ve koşulsuz sevgidir. Birlikte geçireceğiniz kaliteli zamanlar ve çocuklarınıza vereceğiniz koşulsuz sevgi ve göstereceğiniz ilgi neticesinde onları yeni eğitim öğretim yılına en güzel şekilde hazırlamış olacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle, önümüzdeki Ramazan Bayramı’nın Ülkemize ve Milletimize kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini temenni eder, tüm eğitim camiasının ve milletimizin bayramını en içten duygularımla kutlar, hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Hüseyin TURAÇ

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.