ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA Okul Müdürleri ile "Okuma Yazma Seferberliği" Toplantısı Yaptı

Sayın Kaymakamımız Eşref AKÇA Okul Müdürlerimizden ulaşabildikleri kursiyerleri Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla açılacak kurslara yönlendirilmesini ve bu kurslardan istifade etmelerinin sağlanmasını istedi.
Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA Okul Müdürleri ile "Okuma Yazma Seferberliği" Toplantısı Yaptı

Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında şu ana kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak çalışmaları koordine etmek amacıyla okul müdürlerimizle bir toplantı yaptı. Okuma yazmanın önemine değinen Sayın Kaymakamımız bu çağda Senirkent gibi geçmişi ile öğünen bir ilçede okuma yazma bilmeyen vatandaşımızın olması kabul edilir bir durum değildir. Bir tek vatandaşımız bile okuma yazma bilmiyor olsa bu bizim için çoktur. Okuma yazma bilmemek günlük yaşamın her anını zorlaştıran acı bir gerçektir. O nedenle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz önderliğinde yapılacak her çalışmaya bizde ilçe kaymakamlığı olarak destek olacağız. Vatandaşlarımızın tespit edilmesinde, ikna edilmesinde diğer kurumlarla birlikte her türlü desteği vereceğiz. Yeterki sizler bu amaçla çalışmalar yapın, vatandaşlarımıza ulaşın ve kurs açın, kurs açmak için  sizler vatandaşlarımızın gelip başvuru yapmasını beklemeyin gerekirse sizler, bizler vatandaşımızın evine, iş yerine gidip onları bulup ikna edelim dedi. Sayın Kaymakamımız Eşref AKÇA Okul Müdürlerimizden ulaşabildikleri kursiyerleri Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla açılacak kurslara yönlendirilmesini ve bu kurslardan istifade etmelerinin sağlanmasını istedi.

 

 

08-03-201808-03-201808-03-201808-03-2018

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.