ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS TERCİH DANIŞMA KOMİSYONLARIMIZ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Ortaokul İdarecilerimiz ve Rehber Öğretmenlerimizden oluşturulan Tercih Danışmanlığı Komisyonlarımız iki ayrı okulumuzda ilçemizdeki 8.sınıf öğrencilerine ve bu öğrencilerin velilerine yönelik bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.
LGS TERCİH DANIŞMA KOMİSYONLARIMIZ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Bu yıl ilk kez uygulanacak olan Adrese Dayalı Kayıt Sistemi ile Ortaöğretim Kurumlarına kayıt yaptıracak 8.sınıf öğrencilerimize ve öğrenci velilerimize yönelik "Tercih Danışmanlığı" çalışmalarımız sorunsuz olarak devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Ortaokul İdarecilerimiz ve Rehber Öğretmenlerimizden oluşturulan Tercih Danışmanlığı Komisyonlarımız iki ayrı okulumuzda ilçemizdeki 8.sınıf öğrencilerine ve bu öğrencilerin velilerine yönelik bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor. Danışma merkezlerimize gelen öğrenci velilerimize ve öğrencilerimize Merkezi sınava göre, Adrese dayalı kayıt sistemine göre ve Pansiyonlu Okullara göre tercih ve yerleştirme işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgi verilip en doğru tercihi yapmaları için destek olunuyor.

Komisyon çalışmalarına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin TURAÇ; "İlçemizde hiçbir öğrencimizin tercih etmediği bir okula gitmek durumunda kalmayacağını, her öğrencimize kendi ilgi ve isteği doğrultusunda devam edebileceği bir ortaöğretim kurumu imkanı verileceğini" anlattı. Basında bilinçsiz kişilerce maksatlı olarak yapılan yalan yanlış haberlere itibar edilmemesini isteyen Sayın TURAÇ "En doğru ve en güvenilir bilgiyi yedi gün 24 saat bizlerden alabilirsiniz. İki ayrı okulumuzda danışmanlık hizmetimiz tercih işlemlerinin son gününe kadar devam edecek. İlçe Merkezinde Yükseliş Ortaokulumuzda Okul Müdürümüz Recep HAYIT liderliğinde Rehber Öğretmenlerimiz Muhammet ŞAHBAZ ve Rabia KESKİN tarafında verilen danışmanlık hizmetimiz Büyükkabaca Kasabamızda da Büyükkabaca Ortaokulu Müdürü İsa CENGİZ liderliğinde Müdür Yardımcısı İbrahim DEMİR, Rehber Öğretmenler Çisem ÇANKAYA ve Savaş ARSLAN tarafından verilmektedir. Bu okullarımızın yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğümüzde bizlerde sürekli olarak sizlere yardımcı olmaya hazırız. Sizler müsterih olun. Hiçbir öğrencimiz mağdur olmayacak. Tercih sonuçları açıklandığında hiçbir endişeye mahal olmadığını görecek ve bu sistemin sizere ve öğrencilerimize sağladığı avantajları bizzat yaşayarak göreceksiniz" dedi.

 

05-07-201805-07-201805-07-201805-07-201805-07-201805-07-201805-07-201805-07-201805-07-2018

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.