ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MADDE BAĞIMLILIĞI ve UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI KAYMAKAMIMIZ SAYIN EŞREF AKÇA BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA başkanlığında Dr.İsmail Hakkı Örmeci Anadolu Lisesi Salonunda yapıldı.
MADDE BAĞIMLILIĞI ve UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI KAYMAKAMIMIZ SAYIN EŞREF AKÇA BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

 

1-Toplantı Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA’nın açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasında Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA; toplantının uyuşturucu ile mücadele konusunda olduğunu ve bu toplantının yapılmasının gerekliliği üzerinde durdu. Uyuşturucu kullanımının yaygınlaştığını ve tüm paydaşların bu konuda mücadele ve önleme noktasında sorumluluk alması gerektiğini ve herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirtti. Uyuşturucu ile mücadelede çocukları ve gençleri ilk olarak sigara ve alkolden kurtararak sanat, spor ve kültürel faaliyetlere yönlendirilmesinin faydalı olacağını ve çocukların bizim geleceğimiz olduğunu onların sağlıklı, temiz ve bilinçli olmaları sayesinde geleceğimizin daha güzel şekilleneceğini belirtti. Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA ayrıca uyuşturucu ile mücadelenin terörle mücadele konusunda bir bağ olduğunu o yüzden bu konuya daha çok önem verilmesi gerektiğini ifade etti.

2- Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA uyuşturucu ile mücadele konusunda önleme çalışmaların hızlandırılmasını istediğini ve bu konuda Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürümüzle projeler planlandığını ve bu projelere üniversite öğrencilerinin de dahil edileceğini belirtti. Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA sanat, spor ve kültürel faaliyetlerin yaygınlaştırılmasının uyuşturucu ile mücadelede önleme konusunda önemli bir katkısının olacağını bu yüzden kursların ve sosyal proje çalışmalarının planlanmasını beklediğini kendisinin de bu çalışmaları ve projeleri destekleyeceğini ve faaliyetlere de katılabileceğini söyledi. Halk Eğitim Müdürü Cengiz ARSLAN bağımlıkla mücadele konusunda kurslar açacaklarını ve İlçedeki Rehberlik Öğretmenlerinin eğitim vereceğini söyledi. Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA bu konudaki eğitimlerin seminer şeklinde olabileceğini ve eğitimler için uzman kişilerden de yardım alınabileceğini toplantıya katılan ilgililere bildirdi ve 8 saatlik eğitimin yaygınlaştırılmasını istedi. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali ÖZTÜRK uyuşturucu mücadele konusunda İlçe Emniyet Amirliğinden yardım alınabileceğini ve uyuşturucu maddeyi anlatmasının faydalı olacağını belirtti. İlçe Emniyet Amirliğinden Yusuf Komiser ise eğitimin doğru olmayacağı düşünülerek kendilerinden alındığını ama bilgilendirme çalışmaları yapılabileceğini söyledi.

3- Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA ilk olarak sigara konusunda daha temkinli olunması gerektiğini kötü alışkanlıkların arkadaş seçiminden kaynaklanabileceğinden buna da dikkat edilmesinin ve bu konuda çalışmalar yapılmasının önemli olacağını vurguladı. Daha sonra ilçemizde alkol kullanımın fazla olduğunu belirterek alkolle mücadelede de çalışmalar yapılmasını istedi. Büyük Kabaca Muhtarı beldelerinde uyuşturucu ve alkol konusunda sıkıntılarının olduğunu belirterek, özellikle spor yapılan alanların etrafında alkol kullanıldığını ayrıca şişelerin etrafa atıldığı ve bu şekilde çevrenin kirletildiğini ve çocukların kötü alışkanlıklarının olduğunu vurguladı. Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA bu konuda anında müdahale edilmesini ve velilerin de bilinçlendirilmesinin önemi üzerinde durarak uyuşturucu ile mücadelede uyuşturucuya bulaştıktan sonra çalışma yapılmasının pek faydalı olamayacağını bu yüzden önleme konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

Büyük Kabaca Muhtarı, sigara ve alkol satışlarının çocuklara ve gençlere yapılmamasını gerektiğini belirtti. Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA da bu konuda denetimlerin sıklaştırılmasını istedi. Büyük Kabaca Muhtarı; veli ziyaretlerinin yapılmasını faydalı olacağını belirtti. Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA bilinçlendirme konusunda yapılacak veli ziyaretlerine kendisinin de katılabileceğini, afiş ve broşürlerden yararlanılması gerektiğini ve ayrıca öğrencilerin veli ve öğretmen tarafından sıkı takip edilmesini istedi.

İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü uyuşturucu ile mücadele konusunda tiyatro faaliyetlerinin yapılmasının yararlı olacağını söyledi. Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA da tiyatronun faydalı olabileceğini ve destekleyeceğini belirtti.

4-İlçemizde diğer önemli bir konu da intihar vakalarının fazlalığına değinen Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA ilçemizde intiharın önlenmesi gerektiğini bu konuda ailelerin bilinçlendirilmesini ve okulda çalışmalar yapılmasını istedi. Bu konuda İlçe Müftülüğünden destek beklediklerini vaizlerden faydalanılabileceğini belirtti. Bu konuda Sağlık Personellerinden, Okul Aile Birliklerinden yardım ve katkı alınması gerektiğini belirtti.

 

5-Ailelerin bilinçlendirilmesi ve ailelere eğitim verilmesinin çok önemli olduğunu belirten Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA uyuşturucu ile mücadele konusunda başarılı ve verimli olmak temennisiyle toplantıyı sonlandırdı.

 

06-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-2018

Toplantı bitiminde Dr. İsmail Hakkı Örmeci Anadlo Lisesi sınıflarında öğrencilerle bir araya gelen kaymakamımıza Sayın Eşref AKÇA onlara başarılar diledi.

06-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-2018

 

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.