ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin TURAÇ, İlçe Müftüsü Yüksel GÜZEL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Zeki KILINÇ, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cengiz ARSLAN, Turan İlkokulu Müdürü Uğur ÇAYLAK, Yükseliş Orta Okulu Müdürü Recep HAYIT, İstiklal Mahallesi Muhtarı Murat NOGAY, Büyükkabaca Kasabası Mahalle Muhtarı Yüksel Güzel, Kanaat Önderleri Ercan AY ve Mehmet ÖZDEMİR katıldılar.
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İlçe Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA başkanlığında Okuma Yazma Seferberliği Değerlendirme Toplantısı Yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin TURAÇ, İlçe Müftüsü Yüksel GÜZEL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Zeki KILINÇ, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cengiz ARSLAN, Turan İlkokulu Müdürü Uğur ÇAYLAK, Yükseliş Orta Okulu Müdürü Recep HAYIT, İstiklal Mahallesi Muhtarı Murat NOGAY, Büyükkabaca Kasabası Mahalle Muhtarı Yüksel Güzel, Kanaat Önderleri Ercan AY ve Mehmet ÖZDEMİR katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamımız Sayın Eşref AKÇA okuma yazma bilmenin önemini vurgulayark projenin ne kadar önemli bir proje olduğunu anlattı. Bu nedenle projeyi önemsediğini ve şu ana kadar yapılan, bundan sonra yapılacak olan çalışmaları yakınen takip edeceğini vurguladı. Ulaştığımız her bir vatandaşımız bizim için kazanımdır dedi. Bugüne kadar yapılan çalışmalar için emeği geçenlere teşekkür etti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cengiz ARSLAN bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili olarak ayrıntılı bir sunum yaptı. Açılan kurs sayısını ve kurslara devam eden kursiyer sayısını belirten Cengiz ARSLAN Senirkent gibi okuma yazma oranı yüzde yüze yakın olan bir ilçede 44 adet kursiyer bulduklaarını, bu kursiyerlerle istişare ederek onlar için uygun olan gün ve saatlerde kurslar planlanım öğretmen görevlendirilidğini söyledi. Havaların ısınması ile bağ ve bahçe işlerinin başlamasının şu ana kadar karşılaşılan en büyük engel olduğunu anlattı. Cengiz ARSLAN İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ün sıkı takibi doğrultusunda İlçede vatani görevini yapan askerlerimizden ilçemize çalışmaya gelen tarım işçilerine kadar her alana yönelerek kursiyer aradıklarını söyledi.

İlçe Müftüsü Yüksel GÜZEL de gerek Cuma Hutbelerinde gerekse de vaazlarda okuma yazma bilmenin önemi, dinimizdeki ilk emrin oku emri olduğu, Bedir Savaşındaki esirlerin okuma yazma öğretimi karşısında serbest bırakıldığı gibi somut bilgilerle gerekli duyurunun yapıldığını, yapılmaya da devam edileceğini söyledi. Ayrıca Kur an Kurslarına devam eden kursiyerler aracılığı ile de gerekli duyurunun yapılacağını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin TURAÇ´ta tüm çalışmalara ek olarak ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının ve siyasi parti kadın kollarınında proje konusunda bilgilendirildiğini anlattı.

 

26-03-201826-03-201826-03-201826-03-201826-03-201826-03-201826-03-201826-03-201826-03-201826-03-201826-03-201826-03-201826-03-2018

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.