ISPARTA SENİRKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Görsel Sanatlar Sergisi

Senirkent Yükseliş Ortaokulu Müdürlüğü tarafından 06 Haziran 2017 tarihinde İlçemiz Kaymakam V. Sayın Okan LEBLEBİCİER, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Ragıp ERTEKİN, diğer kurum Amirleri, Veli, Öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla  2016-2017 Eğitim Öğretim yılı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Görsel Sanatlar Sergisi düzenlendi. 
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Görsel Sanatlar Sergisi

YÜKSELİŞ ORTAOKULU TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI

Bizler Yükseliş Ortaokulu ailesi olarak, eğitim-öğretimin kalitesini ve verimliliğini arttırmak için, gelişime sürekli katkı sağlayan ve öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edildiği bir okul ortamı oluşturmak için sürekli çalışıyoruz. Başta okul yöneticilerimize, proje yürütücümüze, danışman öğretmenlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sonsuz teşekkürler. " Biz bir aileyiz" anlayışıyla katılımcı, paylaşımcı ve evrensel değerlere sahip, her türlü yeniliklere açık, çağdaş, kaliteli, çevresinde sürekli lider, Türkiye için dünyayla yarışan bir eğitim kurumu olmak temel hedefimizdir.

 Öğrencilerimizi eğitim-öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmak için bilim fuarlarını düzenliyoruz.

Bilim Fuarı düzenlemekteki amaçlarımız şunlardır: 

• Geleceğimiz olan öğrencilerimizin bilimi benimsemeleri,
• Öğrencilerimizin bilimi günlük hayatla ilişkilendirmelerini sağlamak,
• Araştırma tekniklerini, bilimsel raporlama ve bilimsel sunum becerilerini öğrencilerimize kazandırmak,
• Tüm öğrencilerimize bilimsel proje yapma fırsatını sunmak,
• Öğrencilerimize bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakları yaratmak, 
• Öğrencilerimiz üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak bilimin eğlenceli taraflarını ön plana çıkarmak,
• Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrencilerimiz  tarafından uygulayarak/yaşayarak öğrenilmesini sağlanmaktır. 

 Değerli velilerimiz, bu süreçte çocuğunuzun aktif rol alması için size düşen görev, çocuğunuzu izlemek ve yönlendirmektir. Çocuğunuz proje hazırlama sürecinde eleştirel düşünme, zaman yönetimi, problem çözme, yazılı ve sözlü sunum ile bilimsel araştırma becerilerini geliştirecek, sabırlı ve özgüvenli olmayı öğrenecek ve liderlik vasıflarını kazanacaktır. Çocuğunuza bilimin, ödül kazanmaktan daha değerli olduğunun farkına varmasını sağlamaktır.

 “Bilim Fuarları”nın en önemli unsuru sevgili öğrencilerimiz;  öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan bir eğitim ve öğrenme metodu olan bu fuarlara katılımınız gelecek için çok önemlidir. Bilim fuarları, çevrenize bilimsel bir gözle bakmanızı sağlar, kendi yaratıcılığınızın farkına varmanıza, yeni beceriler geliştirmenize ve merak ettiğiniz konular hakkında bilgi sahibi olmanıza katkıda bulunur. TÜBİTAK Bilim Fuarları’na katılarak henüz öğrenciyken, bilimsel alanda yapabileceklerinizin farkına varabilir, başarılı bir bilim kariyerinin kapılarını aralayabilirsiniz. Böylece geleceğiniz için daha doğru seçimler yapabilir ve yeni alternatifler üretebilirsiniz.

         Yürüyelim arkadaşlar, bilimin ışığında aydınlık yarınlara. Yorulabiliriz ama değer. Bilginin efendileri olabilmek için çok çalışmalıyız. Bilgi aydınlatır. Bilgi değerlidir. Bilgi doyurucudur. Bilgi her şeydir.

 

 


12-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201712-06-201712-06-201712-06-2017

Hükümet Konağı Kat3 Senirkent ISPARTA - 0246 511 48 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.